O FIRMIE

Historia firmy

 

MONTEX Sp. z o.o. to specjalistyczna firma działająca w obszarze budownictwa ogólnego oraz przemysłowego. Zajmuje się kompleksowym wykonawstwem instalacji elektrycznych oraz słaboprądowych, realizując je zarówno na rzecz firm ogólnobudowlanych – w ramach generalnego wykonawstwa – jak również na bezpośrednie zlecenia inwestorów.

MONTEX specjalizuje się w instalowaniu sieci komputerowych. Unikalną cechą na tle konkurencji są nasze kompetencje, które nie kończą się na wykonywaniu samego okablowania, lecz rozszerzają się na dostawę i konfigurację urządzeń aktywnych. Potwierdzeniem naszych kompetencji w tym zakresie jest uzyskanie status partnera Cisco Systems oraz TE Connectivity (TYCO – AMP – ADC) – światowych liderów tych technologii.

Firma MONTEX od ponad 20 lat jest również partnerem firmy Eaton Power Quality – lidera technologicznego w zakresie zasilania awaryjnego. Współpraca obejmuje zarówno dostawy i instalacje, jak również autoryzowany serwis producencki.

 

Rok 1991

MONTEX Sp. z o.o. funkcjonuje od 1991. Pierwsze zlecenia obejmowały instalacje elektromontażowe obiektach przemysłowych, m.in. Browar Kraków, Zakłady Przemysłu Cukierniczego WAWEL czy TP SA w Krakowie. Z czasem, firma rozszerzyła ofertę o systemy bezpieczeństwa, takie jak systemy przeciwpożarowe, kontroli dostępu, automatyki budynkowej, a także systemy z branży teleinformatycznej. Między innymi, już na początku lat 90-tych, wykonano ponad 100 pionierskich instalacji tego typu dla oddziałów i inspektoratów ZUS w całym kraju. Ponad dwie dekady działalności zaowocowały kontraktami na rzecz PGE, Alstom, Motoroli, Izby Skarbowej, ZUS, UJ, AGH, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Narodowego w Krakowie i wielu innych.